Зовнішньополітичні аспекти референдних процесів у державах Балтії
DOI:
https://doi.org/10.18524/2304-1439.2017.2(29).119979Ключові слова:
зовнішня політика, референдум, держави Балтії, суверені- тет, євроінтеграціяАнотація
Автор розглядає зовнішньополітичні аспекти референдних процесів у державах Балтії: аналізує досвід використання інституту референдуму та вказує на його істотні відмінності в Естонії, Латвії, Литві; доводить, що успішними були референдуми, які так чи інакше стосувалися зовнішньо-політичних питань; констатує, що для України в контексті відновлення суверенітету на анексованих РФ територіях важливий досвід проведення референдумів у балтійських державах щодо нормативного забезпечення, визначення часу їх проведення, організації, інформаційного забезпечення та, основне, врахування розстановки сил на міжнародній арені як фактору зовнішньополітичної легітимації винесених на референдум рішень.
Посилання
Fedorenko V. Yurydychna syla referendumiv, plebistsytiv // Viche. — 2000. — № 8. — S. 57–69.
Yuriychuk YE. P. Elektoralʹna ta referendna lehitymatsiya vlady na postradyansʹkomu prostori: zovnishnʹopolitychni aspekty : monohrafiya / Yevheniya Yuriychuk [Tekst]. — Chernivtsi : Chernivetsʹkyy nats. un-t, 2012. — 480 s.
The Central Electoral Commission of the Republic of Latvia. [Electronic resource]. — Available at: https://www.cvk.lv/pub/public/.
The Central Electoral Commission of the Republic of Lithuania. [Electronic resource]. — Available at: http://www.vrk.lt/en/.
The Central Electoral Commission of the Republic of Estonia. [Electronic resource]. — Available at: http://www.vvk.ee/varasemad/rh03/yldinfo/englinfo.stm.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Вісник Одеського національного університету. Соціологія і політичні науки
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі.
Після публікації автор має право опублікувати свою роботу в будь-якому іншому засобі масової інформації без дозволу редакції журналу, без посилання на журнал, але з повідомленням редакційної колегії журналу про публікацію своєї роботи в іншому засобі масової інформації.
Редакція має право віддати роботу автора на публікацію до іншого засобу масової інформації, але з дозволу автору.