Українські медіа від зародкового стану в 1991 р. до «корупційного плюралізму» 2017 р.: розвиток і перспективи
DOI:
https://doi.org/10.18524/2304-1439.2017.2(29).119951Ключові слова:
«джинса», журналістська революція, медіавласність, роздержавлення ЗМІ, «корупційний плюралізм»Анотація
Стаття присвячена аналізу розвитку українських ЗМІ від часу отримання незалежності до постмайданної України 2014–2017 рр. Розглянуті чинники, що впливали на процес виникнення приватних ЗМІ, перебудову державних медіаресурсів. Особлива увага приділена олігархізації ЗМІ, підпорядкуванню їх великим фінансовим групам та намаганню впливати на медіа після т. зв. журналістської революції 2004 р. Серед висновків прослідковується теза, що попри видимість відвоювання основ свободи слова кількома революціями явище джинси, замовних матеріалів, віра політиків і партій, що довіру громадян можна купити через ЗМІ, створює ілюзію демократії у медіасфері. Парадоксально, але найбільше свободи слова у ЗМІ було на початку 1990-х рр.
Посилання
https://ukraine.mom-rsf.org/ua/ukrajina/kontekst/istorija/
Interview with journalist Natalia Ligachova http://www.3rnatolin.eu/library/interview-natalia- ligachova/
Ivchenko V. Likhiye dev»yanosti: yak ne sumuvaly Sumy. — K.: Tempora, 2015. — 268 s.
Romanyuk O. M. Zaruchnyky informatsiyi. Posibnyk z bezpeky dlya ukrayins’kykh zhurnalistiv. — K.: Taki spravy, 2007. — 168 s.
Vse pro media rehioniv Ukrayiny. V ramkakh proektu «Hromads’ka ekspertyza. Svoboda slova». Kyyiv, 2000, Fond Tsentr «Suspil’stvo». — S. 9.
Zinchenko L. Zrada chy peremoha: yakoyu ye ukrayins’ka zhurnalistyka s’ohodni? http:// detector.media/community/article/126716/2017–06–06-zrada-chi-peremoga-yakoyu-eukrainska- zhurnalistika-sogodni/
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Вісник Одеського національного університету. Соціологія і політичні науки
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі.
Після публікації автор має право опублікувати свою роботу в будь-якому іншому засобі масової інформації без дозволу редакції журналу, без посилання на журнал, але з повідомленням редакційної колегії журналу про публікацію своєї роботи в іншому засобі масової інформації.
Редакція має право віддати роботу автора на публікацію до іншого засобу масової інформації, але з дозволу автору.