ЕВОЛЮЦІЯ ДВОСТОРОННІХ ВІДНОСИН РЕСПУБЛІКИ БІЛОРУСЬ ТА БОЛІВАРІАНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ВЕНЕСУЕЛА НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2707-5206.2020.33.209383Ключові слова:
двосторонні відносини, зовнішня політика, Білорусь, ВенесуелаАнотація
На початку ХХІ століття одним із важливих векторів зовнішньополітичного курсу Білорусі був латиноамериканський регіон. Боліваріанська Республіка Венесуела стала першою серед держав Латинської Америки, яка відзначилася налагодженням тісних контактів із Республікою Білорусь. Метою статті є дослідження динаміки двосторонніх відносин Білорусі та Венесуели на сучасному етапі, з’ясування особливостей взаємодії держав, а також виокремлення чинників, що впливають на міждержавні взаємини. Теоретико-методологічним підґрунтям дослідження є низка методів: аналіз, синтез, хронологічний, прогностичний, івент-аналіз та ін. У статті аналізується еволюція білорусько-венесуельських відносин на сучасному етапі, зокрема простежено еволюцію розвитку міждержавних взаємин та проведено комплексний аналіз торговельно-економічної взаємодії, вказано найважливіші зустрічі на найвищому рівні, які мали значний вплив на розвиток співробітництва, розглянуто нормативно-правові акти, які стали стартовим майданчиком для налагодження співпраці та партнерства. Визначено, що найбільш пріоритетними напрямками білорусько-венесуельських відносин були енергетика, будівництво, сільське господарство та науково-технічна сфера. Закцентовано увагу на тому, що найбільший пік активізації двосторонніх відносин припадає на 2007 – 2012 рр., після чого спостерігається їхній поступовий спад та фактичне замороження низки спільних проєктів, що пояснюється внутрішньополітичною ситуацією у Венесуелі. Повернення до активного діалогу відбулося лише з січня 2019 р., хоча активної фази співробітництва ще не спостерігається. Авторами зроблено висновок, що у сучасних зовнішньополітичних умовах Білорусь розглядає Венесуелу, як і решту латиноамериканських країн як держави т.зв. «дальної дуги», віддаючи пріоритет розвитку відносин із Російською Федерацією, у рамках СНД та Євразійського економічного союзу. Крім того, підтримка білоруською стороною Н. Мадуро може спричинити ускладнення та погіршення відносин між країнами у випадку перемоги в конфлікті всередині держави Х. Гуайдо. Таким чином, до вирішення венесуельської внутрішньополітичної кризи про значимі перспективи двосторонньої співпраці говорити не доводиться.
Посилання
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора. Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі. Після публікації автор має право опублікувати свою роботу в будь-якому іншому засобі масової інформації без дозволу редакції журналу, без посилання на журнал, але з повідомленням редакційної колегії журналу про публікацію своєї роботи в іншому засобі масової інформації. Редакція має право віддати роботу автора на публікацію до іншого засобу масової інформації, але з дозволу автору.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі.
Після публікації автор має право опублікувати свою роботу в будь-якому іншому засобі масової інформації без дозволу редакції журналу, без посилання на журнал, але з повідомленням редакційної колегії журналу про публікацію своєї роботи в іншому засобі масової інформації.
Редакція має право віддати роботу автора на публікацію до іншого засобу масової інформації, але з дозволу автору.