ТРАНСФОРМАЦІЯ ШЛЮБНО-СІМЕЙНИХ СТОСУНКІВ УКРАЇНЦІВ ДОІНДУСТРІАЛЬНОГО ПЕРІОДУ: СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ВИМІР
DOI:
https://doi.org/10.18524/2304-1439.2018.1(30).145422Ключові слова:
сім’я, шлюб, стать, гендерні відносини, родина, інтимні стосунки, сімейні традиції.Анотація
У статті досліджуються шлюбно-сімейні відносини, що побутували в українському суспільстві з кінця ХІХ – початку ХХ ст. Чи насправді інститут сім’ї такий ідеальний, як ми собі його малюємо. Аналізується характер цих відносин, основні цінності, традиції та звичаї, поширені у шлюбно-сімейній сфері життя тогочасного українського суспільства, досліджується вплив влади і старшого покоління на родинно-інтимні стосунки, а також проаналізовано трансформаційні й інноваційні процеси, що відбувалися в цій сфері в окреслений період. Надаються відповіді на запитання щодо цнотливості, мотивів вступу у шлюб, позашлюбної вагітності, сімейних конфліктів, народжуваності, виховання. Розкривається проблема подвійних стандартів у сімейних відносинах.
Посилання
Gurzhij O.I. KRIPACTVO, kriposne pravo [Elektronnij resurs] // Enciklopediya istoriyi Ukrayini: T. 5: Kon - Kyu / Redkol.: V. A. Smolij (golova) ta in. NAN Ukrayini. Institut istoriyi Ukrayini. - K.: "Naukova dumka", 2008. - 568 s.: il. – Rezhim dostupu: http://www.history.org.ua/?termin=Kripatstvo
Ignatenko I. Zhinoche tilo u tradicijnij kulturi ukrayinciv. Harkiv, 2016. 224 s.
Ignatenko I. Choloviche tilo u tradicijnij kulturi ukrayinciv. Harkiv, 2016. 224 s.
Ignatenko I. Shlyubno-simejni stosunki u tradicijnij kulturi ukrayinciv. Harkiv, 2017. 240 s.
Kis O. Ukrayinski zhinki u gornili modernizaciyi. Harkiv, 2017. 303 s.
Chmelik R. Mala ukrayinska selyanska sim'ya drugoyi polovini HIH - pochatku XX st. (struktura i funkciyi). - Lviv: IN NANU, 1999. - 143 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Вісник Одеського національного університету. Соціологія і політичні науки
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі.
Після публікації автор має право опублікувати свою роботу в будь-якому іншому засобі масової інформації без дозволу редакції журналу, без посилання на журнал, але з повідомленням редакційної колегії журналу про публікацію своєї роботи в іншому засобі масової інформації.
Редакція має право віддати роботу автора на публікацію до іншого засобу масової інформації, але з дозволу автору.