ПОРТРЕТ СУЧАСНОЇ ЗАКАРПАТСЬКОЇ СІМ’Ї В УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ ЩО ТРАНСФОРМУЄТЬСЯ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2304-1439.2018.1(30).144509Ключові слова:
інститут сім`ї, сучасна сім`я, трансформація, суспільство.Анотація
Сім'я - це складне соціокультурне явище. Специфіка і унікальність її полягає в тому, що вона фокусує в собі практично всі аспекти людської життєдіяльності і виходить на всі рівні соціальної практики: від індивідуального до суспільно-історичного, від матеріального до духовного. Сімейно-шлюбні відносини являють собою інтерес для дослідження, оскільки сім'я є одним з фундаментальних інститутів суспільства. Інститут сім'ї відіграє важливу роль в системі відтворення населення і життєзабезпечення основних потреб суспільства в галузі регулювання соціальних відносин, соціалізації індивідів, їх морального і фізичного самопочуття, життєвої самореалізації. Одночасно сім'я виступає малою групою - самим згуртованим і стабільним осередком суспільства. Протягом свого життя людина входить до складу безлічі самих різних груп - у групу однолітків або друзів, шкільний клас, трудовий колектив, спортивну команду - але лише сім'я залишається тією групою, яку вона ніколи не покидає.
Посилання
Yablonska T. M. Aktual’ni problemy’ doslidzhen’ suchasnoyi simyi v Ukrayini. T. M Yablonska. Ukrayinskyj socium. 2004. № 2 (4). C. 80–84
Darmodexyn S. V. Semya v systeme socyalnix otnosheny i sovremennogo obshhestva. S. V. Darmodexy’n. Mir psyxologyy. 2008. №3. S. 159
Mytrykas A. A. Semya kak cennost’: sostoyanye y’ perspektyvi cennostnogo vibora v stranax Evropі. Socyologychesky’issledovaniya. 2004. № 5.
Simya ta simejni vidnosyny v Ukrayini: suchasnyj stan i tendenciyi rozvytku. K.: TOV «Osnova-Prynt», 2009, S. 74–82.
Bulenko T. V. Tendenciyi rozvytku ukrayinskoyi simyi ta yiyi problemy’ na suchasnomu etapi. Zbirny’k naukovy’x pracz’ Insty’tutu psy’xologiyi im. G. S. Kostyuka APN Ukrayiny’ Za red. Maksy’menka S. D. K., 2001. Т.III, ch.4. S. 20–24.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Вісник Одеського національного університету. Соціологія і політичні науки
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі.
Після публікації автор має право опублікувати свою роботу в будь-якому іншому засобі масової інформації без дозволу редакції журналу, без посилання на журнал, але з повідомленням редакційної колегії журналу про публікацію своєї роботи в іншому засобі масової інформації.
Редакція має право віддати роботу автора на публікацію до іншого засобу масової інформації, але з дозволу автору.